top of page

FETHİYE TATİL PLANLAMASI


KELEBEKLER VADİSİ

Babadağ’ın hemen alt tarafında bulunan Kelebekler Vadisi yerli ve yabancı turistlerin en çok görmek istediği yerlerin başında yer alıyor. Kelebekler Vadisini üstten görmek için dilerseniz Likya yolunu aracınız ile takip ederek gidebilir Kelebekler Vadisini üstten görebilirsiniz yada vadiden zorlu bir yolculuk ile aşağıya Kelebekler vadisine inebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise tekne turları ile Kelebekler Vadisine gidip orayı görme şansını elde edebilirsiniz.

KABAK KOYU

Ölüdeniz’in Doğusunda bulunan Kabak koyu küçük ve temiz olması ile bilinir Faralya üzerinden kendi araçlarınız yada dolmuşlar ile Kabak koyuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Renkleriyle gözlerinizi büyüleyecek olan eşsiz deniz ve doğa manzarası sahip Kabak koyuna mutlaka gitmelisiniz. Kabak koyundan düzenlenen tekne turları da mevcuttur dilerseniz Cennet koyuna tekne ile gidip gelebilirsiniz. Kabak koyunda kafetarya, büfe ve konaklama imkanları bulunmaktadır

ÇALIŞ PLAJI

Fethiye’de deniz için tercih edilecek çok kıymetli yerleden biriside Çalış plajıdır. Halk plajı olduğu için herhangi bir ücret ödemesi yapmanıza gerek kalmaz. Uzunluğu 4 km olan bu plaj bisikletçiler için deniz kenarında bulunan bisiklet yolu ile çok beğeniliyor. Ayrıca gece hayatı oldukça hareketli olan Çalış plajı herkesimden insanları burada birleştiriyor.

LİKYA YOLU

Yürüyüş tutkunlarının çeşitli illerden toplanıp geldiği ve turların düzenlendiği müthiş bir parkurlar cenneti bulunuyor. Zor ve heyecanlı olan bu parkurlar Fethiyeden Antalyaya kadar 20nin üzerinde parkur bulunduruyor.Tarihi eserler ve Deniz manzarası eşliğinde ayaklarınızın bağı çözülecek bir yola çıkmak için Likya yolunu değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

AMİNTAS KAYA MEZARLARI

MÖ350 yıllarında inşa edilmiş Amintas Kaya mezarları dokusu ve görkemiyle hayran kalacaksınız. Fethiye merkezde aşıklar tepesinin üzerinde bulunan bu mezarları mutlaka görmelisiniz.

KAYAKÖY

Hayalet şehir olarak bilinen terk edilmiş tarihi bir köy bölgenin tarihi en ünlü yerlerin başında gelen Kayaköy’e Likyalıların, Rumların ve Türklerin yaşadığı ve MÖ 3000li yıllardan bu yana eşsiz olan bu ıssız köy gezerken sizleri büyüleyecek. Bölgeye giriş ücretli olmaktadır. Müze kartı kullanabiliyorsunuz.Kayaköy ziyaret saati sabah 9’da başayıp akşam 20’de son buluyor.Kayaköye bölgesinde bulunan dik ve zorlu bir yürüyüş yolu bulunan AF KULE’yede gidip görebilirsiniz.

ÖLÜDENİZ

Fethiye’yi bu kadar ünlü yapan yerlerin ilk sırasına rahatlıkla koyabileceğimiz Ölüdeniz yaz sezonunda sayısız yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor. Bölgesel yapısı itibari ile çevresinde fırtına olsa dahi Dünyanın en güzel plajına sahip olan Ölüdeniz blue lagunda dalgasız denize girebilir ve eşsiz doğaüstü manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Ölüdeniz birçok aktivite ve turları içinde barındıran bir bölge olduğu için zamanınızı dolu dolu geçirme firsatınızı sizlere sağlar. Yamaç paraşütü, tekne turları, tüplü dalış, su sporları gibi aktiviteleri tecrübe edebilirsiniz yada sizler denizde güneşlenirken üzerinizde uçan yamaçparaşütünü denizden izleyebilir ve yapılan akrobasi uçuşları ve yan yana uçuşlar sizleri hayrete düşürebilir. Ayrıca bölgede bulunan anlaşmalı otellerimiz ile siz değerli misafirleimiz için fiyat ve detaylı bilgi verebiliriz.


1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

FETHİYE’DE TATİL PAKETLERİ

Muğla iline bağlı Akdenizin batısında bulunan bu küçük ilçemizde Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, çalış, Kabak, Kıdrak gibi plajları ve koyları bulunduran ayrıca Af kule, Antik kentler, Amintas Mezarları

FETHİYE RAFTİNG TURU

Adrenalin tutkunlarının en çok tercih ettikleri aktivitelerden biride Rafting turumuzdur. Fethiye Dalaman çayında yapılan bu tur sabah saat 9 civarı servisimizin sizleri alması ile başlıyor. Dalaman ç

FETHİYE KAYAKÖY AT SAFARİ

Fethiyede bulunan bir diğer eğlenceli sporumuz at binmektir. Fethiye Kayaköyde yapılan At turu çocuklu büyüklü herkesin beğenisini toplamıştır. Ovacık/ Hisarönü ve Ölüdenizden servisimiz sizleri alabi

Comentários


bottom of page